Rozmarné jaro na naší zahradě

Prvními posly jara jsou rozkvetlé cibuloviny. Začaly se objevovat sotva slezl poslední sníh, kterého jsme si letos užili dost a dost. Mezi první patří krokusy, narcisy a tulipány. Také rozkvétají první trvalky, jako čemeřice a primulky.

Když rozkvetly květy do plné krásy, přišli obávaní ledoví muži. Letos o týden dříve, ale o to byli intenzivnější. Napadla nová sněhová nadílka a teplota spadla k -5°C. Pomrzly mladé výhonky keřů a nasazené květy azalek. Rozkvetlé tulipány a narcisy sotva unesly tíhu mokrého sněhu.

Kytičky tuto zátěž zvládly 🙂  Jakmile vykouklo sluníčko vrátilo se vše zase do normálu a zahrada začala nabírat na kráse. Vše se zazelenalo a rozkvetly první keře, azalky a rododendrony.

Protože miluji staré věci, nevyhodím žádný starý ani rezavý hrnec. Snažím se dát jim novou šanci a různě je zakomponovávám do zahrady. Tak zde najdete osázenou plechovou vaničku, rezavé kolečko, různé hrnce volně stojící i jako obaly na květináče, nebo staré kolo. Mám tu i pár kousků zahradní keramiky.

 

A kde trávíme nejvíc času? Ve staré stodole, kterou jsme z ruiny přestavěli a slouží nám k setkávání s přáteli, nebo jen tak, když máme chuť uvařit si něco dobrého přímo na ohni.

Tak jsem vám představila svou zahradu se vší parádou.

Mějte se krásně a někdy příště.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s